/ online izložba / MARE MODUL – keramička staništa za podmorje
Grupa umjetnika okupljena u projekt MARE MODUL izradila je staništa, umjetničke objekte od keramike većih dimenzija koji su postavljeni u more, kao podlogu na koju i u koju će se …
Grupa umjetnika okupljena u projekt MARE MODUL izradila je staništa, umjetničke objekte od keramike većih dimenzija koji su postavljeni u more, kao podlogu na koju i u koju će se …
Poziv za prijavu radova za izložbu Suvremena kazališna i filmska scena 2021. – 2023. Rok za prijavu: PETAK, 14. travanj 2023. Poštovani članovi Sekcije za kazališnu i filmsku umjetnost ULUPUH-a, …
Poziv za prijavu članovima Sekcije oblikovanje odijevanja ULUPUH-a za sudjelovanje na bijenalnoj tematsko-problemskoj žiriranoj izložbi Sekcije Vizije – Akromatsko u suvremenom modnom izrazu Rok za prijavu : 20.4.2023. (do ponoći) …
Pozivaju se studenti i profesionalci iz područja dizajna, arhitekture, urbanizma, novih medija, povijesti umjetnosti, novinarstva, politologije, komparativne književnost, dramaturgije i teatrologije te zainteresirano građanstvo na sudjelovanje u stručnoj radionici:
“Naslijeđe i baština za oblikovanje budućnosti” – dokumentiranje svakodnevnog života u Vitićevom neboderu (projekt “Vitić pleše”)
Radionica se realizira unutar projekta Centar oblikovanja svakodnevice kojeg provodi HDD u partnerstvu s ULUPUH-om, Muzejem za umjetnost i obrt, Bacačima sjenki i Gradom Zagrebom. Dvogodišnji projekt polazi od teze kako između kulture i svakodnevnog života postoji duboka veza, odnosno kako kulturne i kreativne aktivnosti, u najširem spektru značenja, a posebno u području dizajna, imaju sveprisutan učinak na oblikovanje naših životnih okruženja, odnosno na promišljanje kako živote svih nas učiniti kvalitetnijima, iskustveno bogatijima, stimulativnijima i slojevitijima.
Ova radionica koristi kao polaznu točku najpoznatiji intermedijalni projekt zajednice i uspješnog zagovaranja obnove moderne i suvremene arhitekture u Republici Hrvatskoj – “Vitić pleše”; ona istražuje razne primjere baštine, baštinjenja i nasljeđivanja te mogućnost primijenjene projektne metodologije na nove slučajeve baštine, naslijeđa i urbanog oblikovanja.
Maksimalan broj polaznika: 20.
Prijave traju do popunjenja kapaciteta radionice.
Trajanje radionice: 4 termina po 8 h (4 subote)
Radionica je besplatna i ima uključen topli obrok u tijek provedbe.
Provodioci: Sandra Uskoković, povjesničarka umjetnosti i teoretičarka prostora te moderne i suvremene arhitekture, umjetnosti i urbanizma, Marko Sančanin, arhitekt i aktivist te Boris Bakal, intermedijalni umjetnik.
Prijave i više detalja na: http://www.bacaci-sjenki.hr/hr/911/hrvatski-prijava-na-prvu-radionicu-projekta-centar-oblikovanja-svakodnevice/