/ online izložba / MARE MODUL – keramička staništa za podmorje
Grupa umjetnika okupljena u projekt MARE MODUL izradila je staništa, umjetničke objekte od keramike većih dimenzija koji su postavljeni u more, kao podlogu na koju i u koju će se …
Grupa umjetnika okupljena u projekt MARE MODUL izradila je staništa, umjetničke objekte od keramike većih dimenzija koji su postavljeni u more, kao podlogu na koju i u koju će se …
Natječaj je otvoren od 20. ožujka 2023. do 31. srpnja 2023. Hrvatska pošta raspisuje natječaj za izradu likovnih/grafičkih rješenja prigodnih poštanskih maraka Republike Hrvatske za 2024. te ovim putem poziva …
Poziv za prijavu radova za izložbu Suvremena kazališna i filmska scena 2021. – 2023. Rok za prijavu: PETAK, 14. travanj 2023. Poštovani članovi Sekcije za kazališnu i filmsku umjetnost ULUPUH-a, …
izložba modnog dizajna
autorice: Jadranka Hlupić Dujmušić i Andrijana Subotić Pjajčik
Izložba je zajednički multimedijalni projekt dviju modnih dizajnerica, uz suradnju fotografa (Robert Rajtić), koreografkinje (Andreja Široki) i svjetlosnih umjetnika Gordane i Zorislava Šojata. Putem odjevnih predmeta, fotografija i plesnog performansa izložba tematizira tetoviranje kao sociološki i kulturni fenomen u suvremenom društvu, u relaciji spram različitih pojava i funkcija koje je ono imalo i ima u raznim društvima i kulturama kroz povijest (rodne/spolne podjele, žrtva, ritual, bol, seksualnost…). Motivi tetovaža replicirani su na izloženim odjevnim predmetima Jadranke Hlupić Dujmušić i Andrijane Subotić Pjajčik, fotografski tretirani u fotografijama Roberta Rajtića i interpretirani u mediju pokreta kroz performans u koreografiji Andreje Široki i izvedbi plesačice Nine Lilek. Ove raznorodne izričaje objedinjuje svjetlom oblikovani ambijent galerije u izvedbi Gordane i Zorislava Šojata.
Kustosica izložbe Željka Jelavić u predgovoru izložbi napisala je:
Radovima Tattoo — Jennifer Đawn autorice se poigravaju i propituju složene odnose prirodnog i konstruiranog, osobnog i zajedničkog, tradicionalnog i modernog, modnog dizajna u službi odijevanja i umjetničkog izraza, no najvažnija poruka glasi, kako kaže Jadranka Hlupić Dujmušić: “Stavljajući ‘svoje naočale’ u odnosu na svijet, slavimo tolerantan svijet želeći vjerovati da će pobjedničku srećku u lutriji života izvući oni koji pokušavaju vratiti čovječnost koju smo izgubili.”
Izložba je realizirana uz financijsku potporu Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport grada Zagreba.